ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Апелираме на рационализација на буџетските трошења. И една порака до владата, јас сум свесен за вашата надменост, но заборавете дека ова јас сум го предложил, прифатете го бидејќи пред партискиот интерес е државниот и интересот на граѓаните!, рече тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.