Голема градежна офанзива на патот Охрид-Кичево. Се гледа дека легнале новите 180 милиони евра кредит. Треба советот на амбасадори да побара да нема избори се додека не се направи автопатот, ова на својот Фејсбук профил го напиша Богдан Илиевски, алудирајки на тоа дека власта лажно ветува, длабоко се задолжува, а ништо не исполнува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.