Професорот од Тетовскиот Универзитет, Ибрахим Дехари е предлогот на лидерот на ДУИ Али Ахмети до премиерот Зоран Заев за нов министер за странски инвестиции, потврдуваат од ДУИ за Плусинфо.

Дехари доаѓа на местото на разрешениот Зоран Шапуриќ. Дехари е кадар на ДУИ, потпретседател на тетовскиот огранок и сопственик на ресторанот „Ара“ во Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.