Во пресрет на полицискиот час кој почнува утре во 16 часот попладне и ќе трае до 5 часот наутро се создаде голем метеж и хаос пред банките и банкоматите. Фотографиите се од повеќе градови низ Македонија.

Младите под 18 години ќе можат да излегуваат од понеделник до петок само во периодот помеѓу 13 и 15 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.