Пораншниот министер за финансии Џевдет Хајредини го предлага „откритието“ на вицепремиерот за економија Фатмир Битиќи за Нобелова награда.

За нобелова награда за економија е откритието дека повисоките цени на прехранбените производи не треба да ги загрижуваат граѓаните, коментира Хајредини.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.