Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи го сподели видеото со министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска во врска со новите странски инвестиции во земјата.

Госпоѓава е министерка на Заев за инвестиции. Наша Македонијо, гледај што ти се случува. Жално и тажно. Оставка. Споделете, напиша Ѓорчев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.