Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучува за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините, Екстра лесното масло за домаќинство и мазутот да останат непроменети. Дизелот, пак поевтини за два денари.

Ова се актуелните цени на горивата.

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 95,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 98,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 94,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 94,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 52,840 (денари/килограм)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.