Документот од свиркачи од Министерството за финансии соддржи податоци дека министерката Нина Ангеловска самата направила проневера преку нејзината компанија „Групер“ со тоа што незаконски организирала игра на среќа, објави Економски Лидер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.