Според средната курсна листа на Народна банка, еврото изнесува 61.6150 денари.

Aмериканскиот долар вреди 51.7599 денари, додека, пак, британската фунта чини 71.2164  денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.