ЕСМ од утре (21 јануари), согласно владината одлука, ќе го преземе управувањето со БЕГ и Скопје Север до крајот на грејната сезона, со што се решава проблемот со парното затоплување во Скопје, а за скопјани е најавено дека ќе добијат три дополнителни часа греење, односно до 1 часот по полноќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.