Сашо Василевски, разрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на осомничен во истрагата “Поштенска банка”, имот кој СЈО не го побарало од судот да го замрзне. Станот има 190 квадрати и гаража од 5 метри квадратни, а го купил за 80 000 денари. Тој важи за човек близок до Катица Јанева, специјалната јавна обвинителка во оставка.

Целата вест можете да ја прочитате на А1он.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.