На Јове Смилевски – Процентот му е гајле за условите на вработените во РЕК Битола! Срамота – напиша Душан Илиевски, или на јавноста познат како Душко Млекарот.

Тој е револтиран од односот и работата на првиот човек на РЕК Битола, а во јавноста се појавија фотографии од тоалетите во зградата на РЕК, кои се во катастрофална состојба.

Веќе 10 дена вака изгледа тоалетот во зградата на РЕК Битола каде се сместени токму секторите: инвестирање и развој, техничка припрема и техничка сигурност при работа кои треба да се грижат за современоста и заштитата на основниот производствен потенцијал, односно вработените, истакнуваат вработените лица во Рек Битола – стои во објавата во медиумите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.