Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски денеска беше во посета на Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје.

-Со трудољубивите и вредни овоштари од Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје.
Наместо гарантиран откуп и висока цена на јаболкото како што им ветуваше СДСМ и Шеќеринска, вредните Преспанчани во овие години за првпат во нивниот живот се соочија со најстрашното- да го исфрлат целокупниот род.
Сето тоа поради неспособноста на СДСМ и лажните ветувања, години на труд и инвестиции фрлени во неповрат.
Во нашата програма предвидуваме зголемување на мерките за рурален развој за 60 милиони евра годишно, а тоа значи и поголеми субвенции на годишно ниво како и зголемување на финансиската поддршка за млади земјоделци од 50.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.