Арбана Пашоли од ДУИ во своето обраќање посочи дека со ребаланост се зголемува буџетскиот дефицит за да се обезбеди финансиска поддршка за сите на кои им е најнеопходна за справување со последиците од кронавирусот.

-Претходните мерки што ги презедовме дадоа резултати и со нив се задржани 130 илјади работни места. Со овие мерки што сега се предвидуваат ќе се помогне на најзагорзените и затоа ги повикувам сите пратенции да гласаат за ребалансот, рече Пашоли.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.