Поранешниот министер за финансии ,Драган Тевдовски, деновиве си заминал од Македонија.

Тевдовски отпатувал во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд, објави „Курир.мк“.

Тој е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.