Владата на седница донесе шест одлуки за давање согласност за долготраен закуп на градежно земјиште сопственост на Република Македонија во атарот на Општина Свети Николе.

Како што се наведува во соопштението од владината прес-служба, одлуката се однесува на изградбата на електроцентрали за производство на електрична енергија од обновливи извори на енергија, односно за изградба на фотонапонски електрични централи

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.