Сите граѓани што скенираат сметки до денеска треба да го добијат повратот на ДДВ на своите сметки, соопштуваат од управата за јавни приходи.

Ова е прва исплата од владината мерка „МОЈ ДДВ“ што почна во јули годинава и се однесува на периодот јули, август и септември 2019 година, а почна со исплата на втори овој месец…од 15-ти овој месец почнува и наградната игра мој ддв, мојанаграда, која предвидува парични награди во вкупен фонд од половина милион евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.