По заканите кои беа упатени до новинарка на порталот А1-он од страна на вработен во Централен регистар, веќе четири часа ФБ-страницата на оваа институција стои статус со навредлива содржина на сметка на директорката.

Почитувани новинари,
Директорката на Централен регистар на РМ, во моментов е зафатена со местење тендери и мобинг кон членови на ВМРО! За 2 месеци, кога ќе се спрема за во затвор, ќе може да ви одговори на сите прашања, пишува на Фејсбукот на Централниот регистар.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.