Пратеникот Илија Димовски на социјалните мрежи ја коментираше задолженоста на земјава.

До 2017 година, за 27 години, сите влади ја задолжиле РМ за 4 700 000 000 €…
За следнава година, за само една година, Владата на ЗЗ од #малшенген ќе ја задолжи РМ за 1 000 000 000 €…

П.С. Капиталните расходи ги намалуваат за скоро 10%..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.