Кои Струмички компании имале кредити без покритие во Еуростадард банка и како тие се поврзани со власта и зошто НБРМ ги толерира ваквите кредити,праша денеска Гордана Димитриска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.