Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките предложени од ВМРО-ДПМНЕ.

Tаа вели дека сепак одговорноста при носењето на одлуките е на владата.

Морам да потенцирам дека владата и министрите наместо брзо да реагираат, користат дел од нашите предложени мерки со задоцнување од две недели. Во услови кога ни треба брза реакција ние доцниме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.