Кои се тие 230 километри автопати, еве, нека ми кажат двајцата претставници од влада, им рече на денешната дебата во ТВ24 Владо Мисајловски, носител на листата на кандидати во ИЕ2 на противкандидатката од истата единица Сања Лукаревска од СДСМ и министерот за образование Арбр Адеми.

Пораншниот министер за транспорт дури и им попушти – да му кажат проект кој го започнале и завршиле во инфраструктурата, а ако не знаат ни тоа, да кажат проект кој сега го проектираат и планираат да го градат.

Очекувано следеше ова:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.