Во емисијата „Тренд Анализа“ на ТВ 24 гостуваше гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска – Бежовска.

Таа кажа дека податоците за првото полугодие од оваа година покажуваат дека нето странските директни инвестиции изнесуваат само 50 милиони евра што е пониско споредено со истиот период од лани.

Податоците за првото полугодие од оваа година покажуваат дека нето странските директни инвестиции за првото полугодие од оваа година изнесуваат 50 милиони евра што е значајно пониско во споредба со истиот период минатата година, истакна Бежовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.