Mинистерот за економија, Крешник Бектеши, порача дека дава Давам целосна поддршка за одлукaта на Управниот одбор на АД ЕСМ за разрешување на директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј.

Бектеши на социјалните мрежи вели дека како надлежна институција во областа на енергетиката Министерството за економија во континуитет бара одговорно, домаќинско и професионално менаџирање на институциите.

Бектеши вели дека нема да има ценовни шокови кај електричната енергија од јануари следната година и дека нема да има има рестрикции на електрична енергија.

Посветено ја следиме работата на сите енергетските компании – напиша Бектеши

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.