Џабе се избори кога наместо спас на економијата, пак ќе владее мафијашка богаташка #ОЛИГАРХИЈА. Додека се радувате на денар или два, почитувате протоколи и се мачите да заработите за плата, милионерите веќе си ги планираат #ТЕНДЕРИТЕ што ќе ги добијат по 15 јули. #ДомаСиЕДома, напиша Данела Арсовска, претседателката на Сојуз на стопански комори, на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.