И ние набргу ќе објавиме тендер за 14 километри пат од Блаце до Скопје, со што патот Скопје – Приштина ќе се поминува за 45 минути од Блаце до Скопје порача Заев од Косово.

Автопатот „Арбен Џафери“ претставува мотивација и за нас за да ја забрзаме процедурата. И ние набргу ке објавиме тендер за 14 километри пат со што патот Скопје – Приштина ќе се поминува за 45 минути од Блаце до Скопје, изјави премиерот Заев при пуштањето во употреба на автопатот „Арбен Џафери“, јавува Алсат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.