Државната комисија за спречување корупција ќе испитува судир на интереси кај министерката за финансии, Нина Ангеловска, која ги повлече своите пари од „Еуростандард банката“ пред нејзиното пропагање.

Откако ќе бидат направени детални проверки, и тоа како прво дали има судир на интереси во случајот  и како министерката во заминување ја пријавувала имотната состојба ќе ја информираме јавноста дали ќе отвориме предмет, соопштија од ДКСК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.