Предлог закон: Администрацијата во петок ќе работела 4 часа. Предлог: И во понеделник нека не работи, за да се одморат од петокот, напиша на Фејсбук, Зоран Иванов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.