За само два дена премиерот Зоран Заев даде две различи изјави за набавка на руските вакцини. На 19 февруари лидерот на СДСМ рече дека нема да се набавуваат руски вакцини бидејќи имаат нарачано многу од другите.

Но денеска Заев пее нова „руска песна“. Тој рече дека дал насоки да се набават „Спутник“ и тоа дури 100.000 дози.

Зборот си е збор

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.