Јелена Карлеуша за себе вели дека не е верник но оти ги почитува обичаите. Таа е од мешан брак и нема посебни верски чуства но оти за Бадник направи бадниково лепче. Се пофали дека во месењето им помагале ќерките и оти и  драго што и децата го сакаат овие празници.

Но, сепак не може да се забележи дека покрај неа е е сопругот Душко кој иако е во Белград не се во добри односи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.