За време на своето завршно обраќање за случајот „Рекет“, обвинетиот Бојан Јовановски извади една „Луј Витон“ марама која, како што рече, е една од ретките кои не му ги заплениле.

Оваа марама сакам да ѝ ја подарам на госпоѓата Вилма Русковска бидејќи таа не разликува што е што, рече Јовановски.

Но, судијката Васка Николовска Масевска не го дозволи, по што Боки си ја врати марамата во кеса.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.