Жител на Ваташа се обидел да силува малолетно девојче од Кавадарци.

Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што, ќе биде поднесена соодветна пријава – информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.