Во атарот на велешкото село Ветерско, покрај стариот пат Велес-Скопје, на 6 септември бил пронајден починат 65-годишникот М.Г. од село Ржаничино – Петровец.

За него имало пријава дека се оддалечил од домот на втори јуни годинава.

На местото на настанот бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.