СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Ш.(28) од с.Липково, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Пријавениот, во 2019 година телефонски упатувал закани по животот на 21-годишна девојка од Куманово, поради тоа што не сакала да ја продолжи врската со него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.