Синоќа околу 22 часот во с. Кучевиште, пред црквата „Свети Спас“, е нарушен јавниот ред и мир со физички напад од страна на Н.М. (26), од с. Кучевиште, врз малолетничка од истото село.

На нападот му претходела меѓусебна вербална расправија.

Констатиран е прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ и против Н.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.