Утринава во 02.25 часот во СВР Скопје, М.Џ.(44) од с.Крушопек, скопско, пријавил дека на 30.09.2020 околу 23.00 часот во казино на бул.„Метрополит Теодосиј Гологанов“ бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.