Од Итната медицинска помош во СВР Скопје вчера во 12:30 часот било пријавено дека во фирма на бул.„Србија“ бил пронајден починат Д.С.(23) од Скопје.

Како што информираат од МВР, екипа од Итната медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство и за настанот бил известен трудов инспектор.

Како што посочуваат, по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.