Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која вчера околу 15.45 часот се случила на ул.„Јадранска магистрала“.

Од МВР информираат дека во несреќатата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(40) од с.Волково, скопско и „Нисан кашкаи“, со косовски национални, управувано од Ф.К.(32) Косово.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила С.И., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.