Прегазена жена на 70 години била примена на скопските клиники. Жената сведочела дека тешките телесни повреди ги добила во сообраќајна несреќа на ул.„Св. Кирил и Методиј“. Е.С. (70) на полициските службеници им изјавила дека околу 14.00 часот била удрена од непознато возило, кое по несреќата го напуштило местото.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.