Нов напад од куче во Скопје. Како што информираат од МВР, денеска во 00:10 часoт во Полициската станица Тетово, 48-годишната Д.В. од Тетово пријавила дека претходниот ден околу 22:30 часот на улица „Истра“ во Тетово била касната од куче во пределот на левата нога.

Кучето било сопственост на лицето М.Н., кој живее на улицата.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.