На булеварот „12 македонска бригада“, утрово кај полициската станица во населба Лисиче жена била прегазена од автомобил со кумановски регистарски таблички.

Таа била тешко повредена и итно била пренесена на скопските клиники.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.