Полицијата поднесе кривична пријава против жителка на село Чифлик, Пехчевско, која предизвикала пожар, при што била предизвикана штета од 4 милиони денари.

Против 60-годишната M.М. е поднесена пријава за кривично дело предизвикување општа опасност.

Според информациите на полицијата, таа на 12 октомври во селото Чифлик, на местото наречено Лаките, запалила оган од кој настанал пожар што почнал неконтролирано да се шири, со што била предизвикана значителна опасност за животот и телата на луѓето и на имотите и материјална штета од четири милиони денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.