Ш.Т. (49) од Мариово денеска го загубила животот откако се превртела приколката на тракторот во кој се превезувала со својот сопруг Б.Т.

Според МВР, несреќата се случила во атарот на село Рапеш, Мариово, а е пријавена претпладне во 10.40 часот.

Додека Б.Т. и Ш.Т. се превезувале со тракторот со приколка, приколката се превртела, при што Ш.Т. починала на самото место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.