На 20.07.2020 во 22:56 во СВР Скопје, М.Џ.(29) од Скопје пријавила дека околу 21:00 часот, додека била заедно со нејзиниот син пред угостителски објект на ул.„23 Октомври“ во Скопје, пристигнал нејзиниот сопруг Ф.З.(28) од Скопје и физички ја нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.