Во Полициска станица Гостивар вчера во 18:45 часот, Ш.Р.(33) пријавила дека на 5 февруари 2021 околу 16 часот во Гостивар нејзината ќерка била физички нападната од жена, по што истата се обидела да ја нападне и пријавителката, соопшрија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.