СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.В.(31) од селото Горенци, општина Дебарца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Таа, на 01.10.2019, започнала вербална расправија со Д.В. (78) од село Мешеишта, а потоа и физички ја нападнала.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.