На 05.08.2022 во 17:09 часот во СВР Скопје, Т.Т.(26) од Скопје пријавил дека на ул.„Христо Татарчев“ бил физички нападнат од В.Т.(48) од Скопје (женско лице) и О.Х.(47) од Скопје.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.