Физички напад бил пријавен во Кривогаштани каде 85 – годишен старец ја нападнал својата сопруга која има 91. година.

На 26 март пријавено е дека 91-годишната Е.П. од селото Рувци, Кривогаштани била физички нападната од сопругот, 85-годишниот Ј.П., велат од полицијата.

Е.П. била пренесена во Клинички центар Скопје, а од слобода е лишен сопругот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.