Вчера попладне во СВР Скопје, вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ пријавил дека затвореникот Р.Р. (48) од Куманово, кој во петокот бил пуштен на еднодневен излез со дозвола, кај нив пријавил дека истиот ден ооклу 11.00 часот бил физички нападнат од неколку лица во парк шума Гази Баба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.