Вработен во Затвор Идризово пријавил дека осуденикот Џ.И.(63) од Тетово починал во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од 29 октомври бил на болничко лекување.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина-Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.